Montáž Ronnie Rig netreba nikomu predstavovať, osobne je to moja najobľúbenejšia montáž a viac menej ju používam už 5-tu sezónu. Ronnie Rig som prvý krát predstavil v relácii Carptime v roku 2017 ako úspešnú montáž na lov s Pop-Up nástrahami, no už vtedy som s úspechom použil Ronnie Rig aj na panáčika, keď som lovil kaprov na Francúzskom jazere Lac De Madine. Dnes už to nie je žiadna rarita a mnoho rybárov, loví aj so samotným boilies na dno s montážou Ronnie Rig. Firma Gardner Tackle pripravila vynikajúci Tungstenový prevlek na tvorbu týchto montáži a tým je Ronnie Sleeve. Jeho použitie je jednoduché, nepotrebujete naparovať zmršťovaciu hadičku, kedykoľvek môžete vymeniť háčik a nemusíte zaťažkovať háčik plastyckým olovom 🙂

Poďme si krok po kroku ukázať ako tento Ronnie Sleeve využiť, čo budeme potrebovať a ako si zhotovíme Ronnie Rig:

Použijeme háčiky Gardner Continental Mugga, je na Vás akú veľkosť zvolíte, ideálne veľkosti sú 2,4 a 6.

Gardner  Covert Tungsten Ronnie Sleeves

Gardner Hook Stops

Gardner Flexi Hook Swivel a QC Hook Flexi-Ring Swivel

  1. Na háčik si natiahneme prevlek Ronnie Sleeve

2. Následne do očka vložíme obratlík QC Hook Flexi-Ring Swivel a stiahneme prevlek Ronnie Sleeve na obratlík. (Prevlek je vo vnútri narezaný presne na obratlík, tak sa snažte s ním otočiť aby pekne zasadol)

3. Na háčik pridáme Flexi Hook Swivel, alebo možete pooužiť rôzne druhy zavrtávacích kolíčkov a zaistíme to zarážkou Hook Stops. (Ak sa Vám pri nahadzovaní bude zarážka posúvať, kľudne použite 2 za sebou)

Hlavnú časť montáže máme hotovú! 🙂

4. Pripravíme si panáčika za pomoci 10mm penovej guličky, okrem ktorej budeme potrebovať šnúrku Bait Floss a obyčajnú zarážku.

5. Bait Floss prevlečieme obratlíkom a natiahneme pomocou ihly naňho nástrahy.

5. Použijeme dvakrát klasický dvojity uzlík pre upevnenie zarážky a prebytočné konce odstrihneme. Prebytočné konce môžete aj zataviť zapaľovačom, ale dávajte pozor aby ste nespálili penovú guličku. Takto to používam a viem sa na to spoľahnúť.

6. Na dokončenie môžete použiť šnúrku, alebo fluorocarbon. Je len na Vás pre ktorú variantu sa rozhodnete a montáž je hotová! 

Partneri