Ahojte, volám sa Jakub Fabian a niekedy si myslím, že som v minulom živote bol ryba. Rybárčeniu sa venujem už od malička, kedy sme s bratom jazdili loviť malé rybky do čereňa. Následne keď moji rodičia videli, že ma pobyt pri vode napĺňa o darčeku k narodeninám bolo rozhodnuté a na moje 4-té narodeniny som dostal moju prvú udicu. Keďže v mojej rodine bol jediný rybár môj starý otec, ktorého som nemal tú česť poznať, ale zanechal mi cez Mamu gény boli moje začiatky tažšie, ale nejak som sa s tým popasoval. Trávili sme veľa času počas víkendov na Východo-Slovenských priehradách ako Šírava a Domaša, tak som viac menej strávil moje detstvo pri vode s udicou v ruke. Potom ako ma v 7-ich rokoch chytil revízor na Zemplínskej Šírave chytať bez rybárskeho lístka, padlo rozhodnutie mi povolenie na rybolov zaobstarať. Od roku 98 som sa ako 7 ročný chalan stal členom SRZ a odvtedy sa to so mnou už len viezlo. Viac menej celý život som obetoval rybám a môj sen bol sa týmto koníčkom raz živiť. Bola to dlhá a namáhavá cesta o ktorej raz natočím dokument, ale ten správny čas ešte neprišiel.
V 12-tich rokoch som sa začal venovať plávanej, ako pretekár som zaznamenal niekoľko úspechov a na mojich poličkách sa ocitlo niekoľko krásnych pohárov, diplomov a medailí. Následne som na chvíľu prepadol lovu sumcov, čo ma našťastie nebavilo veĺmi dlho… Prečo? Človek sa morduje s rybou 20 minút, ruky ho bolia a následne celý smradľavý a lepkavý od slizu si ani nevie s tým „hovädom“ ani urobiť peknú fotku sám, možno aj preto sa mi zapáčil lov kaprov a postupne som tomu prepadol na plno a venujem sa tomu až do dnes a dnes je to už aj moja práca, ktorú zbožňujem. V kaprárine sa pretĺkam od roku 2005 a v roku 2006 som spolu s Ivanom Fabianom a Vladom Žúborom absolvoval prvé kaprové preteky na Zemplínskej Šírave s názvom Šíravský Kapor, bol to smutný ročník, kedy sa utopil Poľský pretekár. Vtedy som si pri tejto smutnej tragédii vybudoval voči vode obrovský rešpekt. Ďalších 8 rokov bol Ivan F. mojím rybárskym mentorom. Pri vode som trávil mnoho času, aj na úkor školy a ďalších záležitostí, rovnako som bojoval aj s pubertou, ktorá sa skončila len nedávno. (?)  Za tie roky v kaprárine som spoznal mnoho dobrých, ale aj zlých ľudí a z každého som si niečo vzal do života, nabral mnoho skúseností a naučil sa veľa vecí, veď napokon nie nadarmo sa vraví, že učíme sa celý život. Absolvoval som aj niekoľko prestížnych kaprárskych pretekov a medzi najväčšie úspechy patria 2x 1.miesto, 1×2.miesto a 1x 3.miesto na Zemplínskom Kaprovi, 2.miesto na pretekoch IBCC, niekoľko 1.miest z menších kaprových pretekov a titul Majstra Slovenska za rok 2020. Od Októbra 2018 pracujem ako marketingový a produktový manažér vo firme Hobby-G, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou rybárskych potrieb.
Tento Blog-Web som sa rozhodol založiť ako nejakú moju galériu, kde bude celá moja tvorba po kope, kde nájdete moje videá, články, recenzie, správy od vody + máte možnosť si zakúpiť Merch značky Elfabiano a podporiť tým moju tvorbu. Budem rád ak sa občas zastavíte na stránke pozrieť čo je nové, zatiaľ Vám prajem veľa úspechov.

Partneri