Nezachlastáš - Nezachytáš vína z lásky pre Vás.

Príbehy, ktoré napísal život. Aj takto by sa dalo v skratke zhrnúť, prečo som sa rozhodol pre vytvorenie edície vín Nezachlastáš – Nezachytáš. Na úplnom začiatku bol len nenápadný telefonát z menšieho vinárstva z Moravy, či som neuvažoval o vytvorení vlastnej edície vína. S mne typickým úsmevom na tvári som túto myšlienku zavrhol aj napriek tomu, že víno mám rád a tvorí neoddeliteľnú súčasť môjho života. Moment, kedy som si na tento telefonát spomenul, bol výsledkom príjemného večera v spoločnosti známej a doprovode vína z nemenovaného obchodného reťazca. Pozeral som sa s bolesťami na pár prázdnych fliaš na podlahe domu a vedel som, že sa nejednalo o žiadny prémiový bobuľový výber. Neváhal som ani minútu a nasledoval telefonát s vinárstvom, či je ponuka stále aktuálna a po krátkom, ale o to plnohodnotnejšom rozhovore už ku mne putovalo pár fliaš na degustáciu.

Degustácia dopadla na výbornú a o krátky čas som už bol na Morave, kde som absolvoval kompletnú prezentáciu vinárstva a jeho produktov. Vedel som, že som tu správne. Z ochutnávky vzišlo viacero favoritov. O to viac som cítil pocit hrdosti, keď sme sa dohodli na tom, že tieto kvalitné a chutné vína budú niesť moju etiketu. Výber neskončil pri jednej odrode a moje rozhodnutie smerovalo k tomu, že Vám postupne prinesiem viacero odrôd v tej najlepšej kvalite, ktorú je možné v Česku a na Slovensku nájsť. V spolupráci s dobrým kamarátom a grafikom Michalom už čoskoro uzrela svetlo sveta exkluzívna etiketa, ktorá je spojená s výnimočnou chvíľou v mojom živote, rovnako tak ako je výnimočná každá odroda z vína, ktoré sa nachádzajú v tejto ponuke. Momentálne je v pláne vytvoriť 13. jedinečných edícií, medzi ktoré sa zamiešajú aj limitované edície, ktoré budú vytvorené na podporu menších vinárov. Z etikiet jednotlivých vín sa v budúcnosti vytvoria žolíkové karty, aby sme spoločný čas pri rybách strávili hraním tejto hry a pritom popíjali len to najkvalitnejšie vínko. Ale o tom niekedy nabudúce.

Jakub

#2 Rulandské biele 2020 - Neskorý zber

Víno svetlo žltej farby. Vo vôni jemne kvetinové, doplnené broskyňou a červeným ovocím. V chuti môžeme nájsť mandle, chlebovú kôrku alebo lipový kvet. Chuť je plná, dlhotrvajúca so sviežou kyselinou.

Ocenenia:

Festwine (zlatá medaila)
Oenoforum (zlatá medaila)
Grand Prix Vinex (strieborná medaila)
Lednické vínne trhy (strieborná medaila)
Hradecký pohár vína (strieborná medaila)

ROČNÍK 2020
OBJEM: 0,75l
TYP: polosladké, pozdní sběr 
ZBYTKOVÝ CUKOR: 3,3 g/l
ZEM PÔVODU: Česká Republika
KYSELINY: 6,7 g/l
VINARSKÁ OBLASŤ: Morava, podoblasť slovácká
ALKOHOL : 11,3%

#3 Frankovka 2022 - Červené víno - Suché

Víno sa prezentuje rubínovou farbou. Jeho výrazná a príjemná vôňa evokuje prezreté slivky a lesné ovocie. Chutí plne a dlho, s jemnou trieslovinou a tónmi čierneho korenia. Odporúča sa archivovať 3-7 rokov pre ďalší vývoj a komplexitu.

ROČNÍK 2022
OBJEM: 0,75l
TYP: suché
ZEM PÔVODU: Česká republika
VINARSKÁ OBLASŤ: Morava, podoblasť slovácká
ALKOHOL : 13,5 %
ZBYTKOVÝ CUKOR: 0,2 g/l

KYSELINY: 5,4 g/l

#4 Pink Lady Cuvée Rosso 2022 - Limited edition nr.2

Podporme spoločne malé Slovenské vinárstva.
Ani sme sa nenazdali a je tu. Druhá fľaša z limitovanej edície na podporu malých Slovenských vinárstiev. Požiadavka vzišla od Vás, a tak inštrukcie boli jasné. Ružové víno. Zhodou náhod bol výber z mojej strany jednoznačný.Na prvej vinárskej súťaži, na ktorej som sa zúčastnil ako člen laickej komisie, práve toto ružové víno získalo Veľkú zlatú medailu. A tak rozhodnutie bolo jasné a 160 jedinečných fliaš je na svete. Krásna ružová farba a jemná chuť robia z tohto vína dokonalú voľbu pre romantické večery a príležitosti. Získať si obľubu u svojej polovičky už nebolo nikdy jednoduchšie.Ale je tu aj príbeh, s ktorým by som chcel Pink Lady spojiť. Môj druhý kapor 20+ zo Šíravy. Raz pri love z lode takmer v strede Šíravy sa zdvihol silný vietor, a tak som musel prehodnotiť zmenu miesta. V metrových vlnách som odkotvoval loď a pokúšal sa schovať do závetria. V momente, keď som bol v bezpečí, sa vietor utíšil. Vedel som, že to bolo znamenie, aby som sa z voľnej vody presunul práve tu. Nadránom to prišlo, do podberáka podoberám kapra menom Dominik. Menu som mu dal podľa môjho krstného syna, na ktorého som si hneď spomenul. Emócie boli o to silnejšie, keď som sa pozrel na telefón a dátum hovoril jasne. Dominik sa prišiel na mňa pozrieť práve v deň narodenín môjho krsniatka. Toto nevymyslíš, toto je kaprárina. Neskôr som zistil, že kapor Dominik je už vlastne starý známy, keďže som v archíve našiel jeho fotku, keď sa v minulosti ulovil na váhe 9.7 kg. QR kód, ktorý vidíš ti vyrozpráva celý tento príbeh dopodrobna.Ver si a výsledok sa dostaví.Jakub.

ROČNÍK 2022
OBJEM: 0,75l
TYP: polosladké
ZEM PÔVODU: Slovenská Republika
VINARSKÁ OBLASŤ: Viničky, Tokajská oblasť
ALKOHOL : 13,2%

Ak máte záujem o viac informácií, neváhajte ma kontaktovať