Montáž, ktorú s úspechom používam pri love s veľkými nástrahami, napr. 2x24mm na veľkých vodných nádržiach, pri ďalekých vyvážkach. Bez problémov ju môžete použiť aj na 1x20mm nástrahu, alebo na panáčika no pri menších priemeroch by som volil menší háčik, napr. veľkosť 5, alebo 6.

Poďme si krok po kroku ukázať ako tento nádväzec naviazať a čo budeme potrebovať:

Použijeme moju obľúbenú šnúrku Gardner Ultra Skin Super Soft 35lb

Háčiky Giants Fishing Medium Curve Shank veľ. 4, kľudne použite aj veľkosť 5, alebo 6.

Mikrokrúžok s priemerom 3,1mm

Rovnátko Line Aligner-Large Green-Brown a Anti-Tangle vo veľkosti XL

1. Stiahneme si 20cm poťahu a vytvoríme väčšiu slučku, aby uzlík zaistil druhú guličku, aby sa samovoľne nepohybovala na prívese. Rovnako môžete použiť silikonový stoper ako zarážku. Následne si nastražíme nástrahu, ktorú budete používať aby sme si určili dĺžku prívesu.

2. 2-3cm od nástrahy si klasickým uzlíkom pripevníme mikrokúžok. V prípade, že chcete skúsiť trochu selektovať ataky menšej ryby nebojte sa dať nástrahu aj 5 cm od mikrokrúžku.

3. Háčik pretiahneme cez mikrokrúžok tak aby krúžok bol na úrovni protihrotu a na upevnenie použijeme klasické bezuzlové viazenie, nejakých 6-7 omotov.

4. Na nádväzec natiahneme rovnátko, tam kde začína poťah šnúrky umiestníme plastické olovo, alebo bročik a hlavná časť montáže je hotová.

5. Už len stačí natiahnuť Anti-Tangle zakončiť nádväzec slučkou a máme hotovo! Dĺžku nádväzca volíme podľa situácie… Ak chytáte v bahne, kľudne použite aj 40cm nádväzec. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný nádväzec 😉

Jeden z kaprov z ďalekej vyvážky na Zemplínskej Šírave.

Partneri